დარეჯან ჭამაური

 

დარეჯან ჭამაური
ქ. გორი
დაიბადა 1946 წლის 25 დეკემბერს


რესპუბლიკის დამსახურებული არტისტი
კოტე მარჯანიშვილის პრემიის ლაურეატი
გიორგი ერისთავის სახელობის ჯილდო


ერისთავის თეატრი

დავით კლდიაშვილი „დარისპანის გასაჭირი“ - კაროჟნა. რეჟ: ლილი იოსელიანი
დავით კლდიაშვილი „ირინეს ბედნიერება“ - ირინე. რეჟ: ლილი იოსელიანი
ცაგარეიშვილი „ყბაჩამ დაიგვიანა“ - თინა. რეჟ: იონათამაშვილი
სოფოკლე „ანტიგონე“ - ანტიგონე. იური კაკულია
ა. ჩხაიძე „ბუდე მეცხრე სართულზე“ - მაკა. რეჟ: იური კაკულია
ბაიაჯიები „დუელი“ - ნაზი. რეჟ: რომან აბულაძე
შატბერაშვილი „მკვდრის მზე“ - ნინო. რეჟ: აბულაძე-სუხიაშვილი
სოფოკლე „ოიდიპოს მეფე“ - იოკასტე. ილია მაცხონაშვილი
ოთარ ჩხეიძე „სოლომონ მსაჯული მეფისა“ - მარიამ დედოფალი. რეჟ: ალექსი ჯაყელი
იუჟინ სუმბათაშვილი „ღალატი“ - ზეინაბ დედოფალი. რეჟ: დათო ცისკარიშვილი
გიორგი ნახუცრიშვილი „კომბლე“ - მარინე. რეჟ: დავით ცისკარიშვილი
ჟან ბატისტ მოლიერი „გააზნაურებული მდაბიო“ - მარკიზა დორმენი. რეჟ; ალექსი ჯაყელი
კიტა ბუაჩიძე „მკაცრი ქალიშვილები“ - ფოსინე. რეჟ:ანზორ გვაძაბია
გიორგი ნახუცრიშვილი „ნაცარქექია“ - იბრუხტი. რეჟ: ანზორ გვაძაბია
ჯონ ფლეტჩერი „როგორ მოვარჯულოთ ცოლი“ - გრაფინია მარგარეტი. რეჟ: ანზორ გვაძაბია
იონა ვაკელი „გიორგი სააკაძე“ - რუსუდანი. რეჟ: გოგი აბრამიშვილი
ფრედერიკ გარსია ლორკა „ბერნარდა ალბას სახლი“ - ბერნარდა. რეჟ: რამაზ იოსელიანი
სტანისლავ ნუშიჩი „ფილოსოფიის დოქტორი“ - დრაგა. რეჟ: ანზორ გვაძაბია
ტენეს უილიამსი „ტრამვაი რომელსაც სურვილი ჰქვია“ - სტელა. რეჟ: ქეთევან ხარშილაძე
დავით კლდიაშვილი „უბედურება და მსხვერპლი“ - მაია. რეჟ: იური კაკულია
აკაკი წერეთელი „კინტო“ - კინტო. რეჟ: ვახტანგ მაღლაფერიძე
გიორგი ნახუცრიშვილი „ფიროსმანი“ - ვარინკა. რეჟ: გოგი აბრამიშვილი
ვინა დელმარი „დაუთმე ადგილი ხვალინდელ დღეს“ - ანიტა. გურამ მაცხონაშვილი
მერაბ ელიოზიშვილი „ექვსი შინაბერა და ერთი მამაკაცი“ - მარეხი. რეჟ: იური კაკულია
ბორის ვასილევი „გარიჟრაჟი აქ წყნარი იცის“ - ლიზა ბრიჩკინა. რეჟ: იური კაკულია
გურამ ბათიაშვილი „მარცვლები და დოლაბები“ - ლამარა. რეჟ: დათო ცისკარიშვილი
ფადეევი  „ახალგაზრდა გვარდია“ - საშა ბუნდაროვა. იური კაკულია
გიორგი ნახუცრიშვილი „ალიბაბა“ - მირჯანი. რეჟ: ალექსიშვილი
შავლოხოვი „ჩეფენა“ - ზარინა. რეჟ: შამლოხოვი
დავით კლდიაშვილი „ქამუშაძის გაჭირვება“ - სონია. შოთა კობიძე
ნოდარ დუმბაძე „თეთრი ბაირაშები“ - დედა. გოგი აბრამიშვილი
იაკობ გოგებაშვილი „იავნანამ რა ჰქმნა?!“ - მაგდანა. რეჟ: ანზორ გვაძაბია
რაფიელ ერისთავი „ჯერ დაიხოცნენ მერე იქორწინეს“ - ელისაბედი. რეჟ: ნუგზარ ლორთქიფანიძე
ოთარ ბაღათურია „მეფე ლირი თავშესაფარში“ - დოდო. რეჟ: ანზორ გვაძბია
მზია ხეთაგური „თეთრი პალატა“ - მარიკა. რეჟ: იური კაკულია
ლეო ქიაჩელი „ჰაკი აძბა“ - დედა, შოუჰარი. რეჟ: ზაზა წაქაძე
ჯანი როდარი „ჩიპოლინოს თავგადასავალი“ - გრაფინია ალუბალა. რეჟ: ანზორ გვაძაბია
პეტკო ტოდოროვი „გველეშაპის ქორწინება“ - ჯადოქარი. რეჟ: პეტრე კარაპეტკოვი
თამარ მახარობლიძე „სიზმარა“ - ჯადოქარი. რეჟ: ანზორ გვაძაბია
ოთარ ჩხეიძე „ქეთევანი“ - ქეთევან დედოფალი. რეჟ: ალექსი ჯაყელი
ავქსენტი ცაგარელი „ხანუმა“ - ხანუმა. რეჟ: ალექსი ჯაყელი
ალექსანდრე ქოქრაშვილი „მარწყვის ცივი ტორტი“ - თეოდორა. რეჟ: გულსუნდა სიხარულიძე
ვაჟა დადიანიძე „ზღაპარ იყო“ - კოკობვარდა. რეჟ: ანზორ გვაძაბია
ვაჟა დადიანიძე „ხე ალვად ამოდიოდა“ - ბერდედა. რეჟ: ალექსი ჯაყელი
ნიკოლოზ გოგოლი „რევიზორი“ - ანა ანდრეევა. რეჟ: სოსო ნემსაძე
გიორგი სოსიაშვილი „ცხელი აგვისტო“ - დარო ბაბო. რეჟ: სოსო ნემსაძე
გიორგი ერისთავი „გაყრა“ - თათელა. რეჟ: სოსო ნემსაძე
გეორგ ბიუჰნერი „დანტონი“ - მოქალაქე. რეჟ: სოსო ნემსაძე
დავით კლდიაშვილი „მსხვერპლი“ - ესმა. რეჟ: სოსო ნემსაძე
ვანო ჩხიკვაძე „ქურდი“ - ზინა. რეჟ: კობა სხილაძე
თამარ ბართაია „კაბა და სარკე“ - ლალა. რეჟ: გიორგი შალუტაშვილი