ომარ გრიგალაშვილი

 

ომარ გრიგალაშვილი    afacebook

ქ. გორი
დაიბადა 1942 წლის 9 მაისს



ერისთავის თეატრი

. გ.მდივანი „ინკოგნიტო“ - ნიკოლოზ ურაძე / რეჟისორი: ვასიკო ჩიგოგიძე
. რადიკ იურკინი „ახალგაზრდა გვარდია“ -ალ. ფადეევი /რეჟისორი: იური კაკულია
. ვ. დარასელია კიკვიძე“ ხასან ალიევი „/ რეჟისორი: იური კაკულია
. ა. წერეთელი „კინტო“ - ყარაჩოღელი   / რეჟისორი: ვახტანგ მაღლაფერიძე
. ტ. ბრანდონი  „ჩარლის დეიდა“ - ბაფს-ბაბერლეი  / რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია
. გ. ხუგაევი “ცეფენა“  - მეწისქვილე სანდრო  / რეჟისორი: გ.ეონ ხუგაევი
. ს.მარშაკი  „12 თვე“ - მარტი  / რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია
. ა. გეწაძე „განძის გატაცება“ - მწერალი  / რეჟისორი: დავით ცისკარიშვილი
. მოლიერი „ძალად ექიმი“ - ცეკვის მასწავლებელი  / რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია
. ი.ვაკელი „გიორგი სააკაძე“ - სარიდანი   / რეჟისორი: გიორგი აბრამაშვილი
. ა.ლინდგრენი „კარლსონი“ - ექიმი  / რეჟისორი:ქეთევან ხარშილაძე
. მ. ჯაფარიძე „ჟამთაბერის ასული“ აბაბო (რეჟისორი: შოთა კობიძე)
. ო. ჰენრი „წითელკანიანთა ბელადი“ ტომი (რეჟისორი: შოთა კობიძე)
. დ.კლდიაშვილი „ქამუშაძის გაჭირვება“ მამასახლისი (რჟისორი: შოთა კობიძე)
. შ. შამანაძე „ღია შუშაბანდი“ ექიმი (რეჟისორი: მანანა კვირკველია
. ვ.აგრონოვსკი „შეაჩერეთ მალახოვი“ კლიაროვი (რეჟისორი: ქეთევან ხარშილაძე
. ა. შალუტაშვილი „გაუთხოვარი ქვრივი“ კორესპოდენტი (რეჟისორი:ქეთევან ხარშილაძე)
. ვ. როზოვი „გზაში“ სტუდენტი (რეჟისორი: თინა ჭაბუკიანი)
. კ. ლორთქიფანიძე „მთას დაუბრუნდა მთიელი“ გლეხი (რეჟისორი: იური კაკულია)
. ვ. დადიანიძე „ზღაპარიყო“ ტარტაროზი ( რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია)
. მოლიერი „გააზნაურებული მდაბიო“ მოსამსახურე ( რეჟისორი ალექსი ჯაყელი)
. ჟ. შეხადე „ემიგრანტი ბრიბენიდან“ ემიგრანტი (რეჟისორი: ილია მაცხონაშვილი)
. შ. მახარობლიძე „კამეჩის უღელი“ კოლმეურნე (რეჟისორი: გ. აბრამაშვილი)
. რ. მამულაშვილი „გამოცდა“ მამა (რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია)
. პ. ტოდოროვი „გველეშაპის ქორწინება“ გლეხი (რეჟისორი: პეტრე კარაპეტკოვი)
. სოფოკლე „ოიდიპოს მეფე“ მოხუცი (რეჟისორი: ილია მაცხონაშვილი)
. თ. ქურდოვანიძე „მზის ყვავილი“ აწივიშვილი (რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია)
. ო. ჩხეიძე „ სოლომონი“ ჯარისკაცი ( რეჟისორი: ალექსი ჯაყელი)
. ჯ. ინჯია „განთიადი“ იაკობ გოგებაშვილი (რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია)
. გ. ნახუცრიშვილი „ ნაცარქექია“ თომა (რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია)
. მ. სალუქვაძე „რეპეტიცია ლაზარეს აღდგინებისა“ იესოს მოწაფე (რეჟისორი: ალექსი ჯაყელი)
. ო.ჩხეიძე „ქეთევანი“ საჭურისი (რეჟისორი: ალექსი ჯაყელი)
. შ. პერო „ წითელქუდა“ დათვი (რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია) (1995)
. გ. ნახუცრიშვილი „ჭინჭრაქა“ მგელი (რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია) (1995)
. ჯ.იოსელიანი „ ეთერიანი“ ბერიკა (რეჟისორი:ლილი იოსელიანი)
. ჯ. როდარი „ჩიპოლინო“ ნათლიმამა გოგრა (რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია)
. პ. მერიმე „ კლარა გაზულის თეატრი“ ბაბა მუსტაფა (რეჟისორი: დავით ცისკარიშვილი)
. ა. გეწაძე „ ბერბიჭა აღსარება“ ანტონიო (რეჟისორი: დავით ცისკარიშვილი)
. მ. შამხალოვი „დედამთილი“ ილგარი (რეჟისორი: გიორგი აბრამაშვილი)
. ა. გეწაძე „გზა, ყარამანის ცოლი მოჰყავს“ გლეხი (რეჟისორი: იური კაკულია)
. შ. მახარობლიძე „ სიზმარას ყველაზე ყველაზე ლამაზი დღე“ დევი ( რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია)
. ლ. ქიაჩელი „ჰაკი აძბა“ კანკია ( რეჟისორი: ზაზა წექაძე)
. ე. დე ფილიპო „ ცილინდრი“ რობერტინო (რეჟისორი: მერაბ წანკოტაძე)
. ნ. გოგოლი „ რევიზორი“ ფოსტმეისტერი (რეჟისორი: სოსო ნემსაძე) (2004)
. მოლიერი „ჟორჟ დანტონი“ კომფერანსიე (რეჟისორი: უშანგი მინდიაშვილი) (2009)
. ი. გოგებაშვილი „იავნანამ რა ჰქმნა“ (რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია)
. ტ. ბრანდონი „ჩარლის დეიდა“ მოსამართლე კრიგსი (რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია)
. რ. გაბრიაძე „მარშალ დე ფანტიეს ბრილიანტი“ პრეზიდენტი (რეჟისორი: გოგი თოდაძე)
. ბ. ნუსიჩი „ ფილოსოფიის დოქტორი“ (რეჟისორი: ანზორ გვაძაბია) (2006)
. ლ. მალაზონია „დევნილნი“ ლელო (რეჟისორი: სოსო ნემსაძე) (2008)
. პ. მერიმე „ წმინდა ანტონიოს ცდუნება“ ანტონიო (რეჟისორი: დავით ცისკარიშვილი)
. გ. ნახუცრიშვილი „კომბლე“ გლეხი, ყასაბი, მექისე (რეჟისორი: ლაშა შეროზია) (2012)
. ნ. სეფიაშვილი „კარადოთერაპია“ (რეჟისორი: ვატო ჟუღელი ) (2013)
. ლ. ბურბუთაშვილი „დაპირისპირება“ მეზობელი (რეჟისორი: ლილი ბურბუთაშვილი) (2014)
. მ. ლადო „ერთ უბრალო ამბავი“ ბებერი ცხენი (რეჟისორი: დავით ბახტაძე) (2014)
. ტიმოფეი ილიევსკი „ადამიანი მოთამაშე“ - მინისტრი. რეჟ: კახა გოგიძე (2017)
. შარლ პერო „ჩექმებიანი კატა“ - კამერდინერი. რეჟ: გიორგი აფხაზავა (2018)